Budownictwo

Do czego wykorzystuje się regulatory przepływu?

Do czego wykorzystuje się regulatory przepływu?

W dzisiejszych czasach spotykamy się z różnorodnymi anomaliami przyrodniczymi, które powodują konieczność dodatkowego wyposażenia naszych systemów kanalizacyjnych w takie urządzenia jak na przykład regulator przepływu. Jest to proste w działaniu i obsłudze urządzenie, które pozwala nam uniknąć przeciążenia systemów hydraulicznych podczas powodzi, ulewnych deszczy, burz. Niestety w naszym kraju tak jak i na całym świecie od kilku lat matka natura szaleje.

Co jest powodem powodzi?

Dlatego też niemal co roku w Polsce na wiosnę borykamy się z powodziami związanymi z roztopami, albo gwałtownymi letnimi burzami i ulewnym deszczem. Nasze systemy kanalizacyjne w domach, systemy ściekowe, odpływy wody z rynien i systemy sanitarne nie są przygotowane na takie nagłe obciążenie dużą ilością wody pod dużym ciśnieniem. W związku z tym często dochodzi do tak zwanego „wybicia”, czyli przeciążenia systemów kanalizacyjnych, które nie poradziły sobie z kulminacyjną falą przepływową. Aby uniknąć tego problemu należy wzmocnić swoje systemy hydrauliczne, na przykład za pomocą wspomnianego wyżej regulatora przepływu. Jest to urządzenia nieskomplikowane w obsłudze, ale za to bardzo praktyczne i pozwalające nam zapomnieć o problemach z kanalizację. Regulator przepływu powoduje zmniejszenie ciśnienia i ilości wody uderzającą w systemy hydrauliczne podczas ulew oraz powodzi.

Współpracując z dodatkowym zbiornikiem retencyjnym zmniejsza ilość wody od jej ciśnienie podczas przepływu wezbranej wody. Regulatory przepływu można stosować zarówno w systemach kanalizacji o małym zasięgu, w niewielkich ściekach, ale także systemach kanalizacyjnych w oczyszczalniach ścieków, czy zakładach przemysłowych. Wszystko zależy od jego rodzaju oraz wielkości, która dostosowana jest do rodzaju zadania i systemu kanalizacyjnego. We współpracy z dodatkowym zbiornikiem retencyjnym zamkniętym, albo otwartym, regulatory przepływu pomogą nam uniknąć problemów z kanalizacją podczas ulewnych deszczy i innych anomalii pogodowych, z którymi musimy się coraz częściej borykać.

Udostępnij