InnePrzemysł i technologie

Kiedy kupować węgiel?

Kiedy kupować węgiel?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno węgiel, jak i drewno kominkowe powinny cechować się właściwymi parametrami fizykochemicznymi. Będą one bowiem w stanie zagwarantować bezawaryjną i bezproblemową pracę pieca. Jakie aspekty należy zatem uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jak wybrać skład węgla w miejscowości Wrocław?

Spiekalność węgla

Wspomniany parametr będzie miał wpływ na bezawaryjność pracy pieca retortowego. Rekomendowane jest szczególne zwrócenie uwagi na wskaźnik RI. Godny uwagi jest fakt, że im będzie on wyższy, tym większe i twardsze spieki będą powstawały w strefie odgazowania węgla.

Dlaczego warto kupić węgiel latem?

Należy mieć świadomość, że lato będzie sprzyjało licznym wyprzedażom. Nie wszyscy wiedzą, że dystrybutorzy bardzo często właśnie w tym okresie podejmują decyzję o obniżeniu ceny węgla nawet o 10%. Ponadto ekogroszek można kupić latem bez dodatkowych opłat za rozładunek czy transport. Warto również zaznaczyć, że w sezonie grzewczym klient będzie musiał dłużej czekać na dostawę opału.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to niezwykle sprzyjająca pora roku. Jak wiadomo latem przeważnie są upały, a także występuje stosunkowo niska częstotliwość opadów. Dzięki temu węgiel, który będzie składowany przez użytkownika w nasłonecznionym miejscu, będzie mógł pozbyć się wilgoci nawet o kilkanaście procent.

Jakie kwestie trzeba jeszcze wziąć pod uwagę przed zakupem?

Zdecydowana większość osób decyduje się na zakup węgla brunatnego lub kamiennego. Drugi wymieniony rodzaj będzie cechował się przede wszystkim dużą twardością, a także czarnym kolorem. Jest to bardzo kaloryczna odmiana węgla. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że bardzo często wykorzystywany jest do ogrzewania. Z kolei węgiel brunatny ma kaloryczność oscylującą od 25 do 70% w porównaniu do węgla kamiennego. Jest nie tylko kruchy, ale również świetnie chłonie wodę. Oznacza to, że zdecydowanie trudniej jest go przechowywać w taki sposób, by mógł zachować swoje pierwotne właściwości. Przeważnie znajduje zastosowanie w energetyce przemysłowej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − trzy =